fbpx

A Phototrop, amit időskori makuladegeneráció esetén, különösen annak korai fázisában érdemes kúra szerűen használni, egyik nagyon népszerű termékünk. Nagyon sokan érdeklődnek iránta és folyamatosan kérdésekkel keresnek meg bennünket, ezért megkértük Dr. Fehér János professzor urat, válaszoljon a legfontosabbakra.

Egy ismerősöm makuladegenerációban szenved. Közel 2-évig kapott a szemébe minden hónapban injekciót, de nem javult a látása, igy abba hagyta. Ezekután érdemes próbálkozni a Phototrop gyógyszerrel vagy ha az injekció nem segített akkor ez se fog?

Két teljesen különböző dologról van szó. Érdemes a Phototrop szedését elkezdni, mivel az injekciós kezelés csak egy szövődményt és nem az alap betegséget befolyásolja. Az alap betegség egy lassan előrehaladó degenerációs folyamat. Míg az úgynevezett nedves típusban vizenyő, illetve vérzés alakul ki a látóhártya központi részén, függetlenül attól, hogy milyen állapotban van az alap betegség. Az injekciós kezeléssel jó eséllyel ezt a vizenyőt, illetve vérzést meg tudjuk szüntetni, esetleg az újabb szövődmény kialakulását is, de magát az alap betegséget nem tudjuk szinten tartani. Tehát mindenképpen az injekciós kezeléssel együtt vagy az injekciós kezelés után is javallott a szedése.

Mi az a metabolikus terápia?

Röviden a látó sejtek anyagcseréjének a javítása. Ugyanis a látósejtek az emberi szervezet legmagasabb anyagcserével rendelkező sejtjei. Naponta normális körülmények között is a látósejtek 10 – 15 % elhasználódik a fény hatására. Ami sötétben regenerálódik, de ehhez rendkívül nagy mennyiségű energiára van szükség. Ez az energia a látósejtek ”energia központjában” hivatalos nevén a mitokondriumokban képződik. A Phototrop összetevői ezt az anyagcserét – a mitokondriális anyagcserét – javítják, ugyanis ezek nélkül az anyagok nélkül ez nem lehetséges. Ezért neveztük el a metabolizmust segítő, azaz mertabolikus terápiának a Phototroppot alkalmazását.

Meddig kell szedni a Phototropot?

Egész életem át, mindaddig amíg a látóhártya károsodást kiváltó ok fennáll. Annak kiküszöbölését, illetve annak ellensúlyozását pillanatnyilag csak a Phototroppal tudjuk megoldani.

Öröklődhet a makuladegenerációra való hajlam?

Erre nincs határozott bizonyíték. Gyanú van, de inkább azok a körülmények örökölhetők ami a makuladegenerációt kiváltja.

Megelőzhető valamivel a makuladegeneráció?

Sajnos egyértelmű választ erre nem tudok adni, mert nem tudjuk pontosan melyek azok a kockázati tényezők, amelyek valóban felelősek a makuladegeneráció kialakulásáért. Tudjuk, hogy például a dohányzás, az erős fényben történő munkavégzés hajlamosítanak, de ez sem egyértelmű teljesen. Sajnos jelenleg nem ismerünk olyan lehetőséget, amivel a kialakulás egyértelműen megakadályozható.

A makuladegenerációval kapcsolatban van valamilyen kockázati tényező vagy veszélyeztetett réteg? Pl bizonyos életmód, esetleg munkavégzés? Gyakoribb a világos színű szeműeknél?

Azt biztosan tudjuk, hogy bizonyos gyógyszerek, első sorban bizonyos véralvadásgátlók vagy vér hígítók hozzájárulnak a nedves típus kialakulásához. A dohányzás, a magas koleszterinszint, a zöldség-, gyümölcsben szegény étrend szintén hozzájárulhat, de nem jelenthető ki egyértelműen, hogy ez az oka. Sajnos nem tudok olyan választ adni a kérdésre, hogy „ezt és ezt kiküszöböljük és biztosan nem alakul ki” a makuladegeneráció. Mivel ez a multifaktoriális – azaz több ok által kiváltott – betegség, különböző körülmények, hatások együtt vezetnek a kialakulásához.

A cikk és videó folytatását ITT nézheti meg »

Tegye fel kérdését Dr. Fehér János professzor úrnak!

Kattintson a „TELEFONOS KONZULTÁCIÓT KÉREK” gombra és töltse ki a kapcsolatfelvételi űrlapot!

Have no product in the cart!
0